IMG_1291

„Успешно ново начало“ – ПГТ изпрати Випуск 2026 с вълнение и гордост

С много емоции, усмивки и незабравими мигове ПГТ изпрати Випуск 2026!
Под мотото „Успешно Ново начало“ училищният двор се превърна в символичен полет на продължаващо образование и професионална реализация в хоризонтите на живота.
В атмосфера, изпълнена с вълнение и гордост, водещите поведоха всички присъстващи в едно емоционално пътешествие през годините на приятелство, знание и мечти.
Обявените отличия, усмивките и аплодисментите доказаха, че всеки от тях е оставил своя ярка следа в “Гимназията, която сбъдва мечти“.
С много вълнение зрелостниците отправиха думи на благодарност към своите учители, родители и класни ръководители-хората, които през годините са били тяхна опора, вдъхновение и пример.
Обръщение към абитуриентите отправи директорът на гимназията – инж. Въргова, с емоционално пожелание за смелост да следват мечтите си, увереност да преодоляват трудностите и вдъхновение да създават своя собствен път.
Послание към зрелостниците и учителите поднесе и г-н Андрей Рунчев, председател на Обществения съвет при ПГТ “Проф.д-р Асен Златаров” – Бургас. В него той пожела на завършващите да бъдат уверени в себе си, да прилагат наученото в Гимназията, която сбъдва мечти, и да отстояват ценностите, които са изградили.
Присъствието на г-жа Христина Димитрова, старши експерт по професионално образование при РУО – Бургас бе показателно за значимостта на професионалното образование в сферата на туризма, а г-н Стефан Георгиев акцентира на професионалната реализация.
Поздравителният адрес от г-н Димитър Николов, кмет на Община Бургас, е знак за професионализма и признателност към всички в гимназията по туризъм.
Музикалните поздрави бяха забавна и емоционална част от мероприятието, отразено в нюансите на слънчевите цветове.„Успешно ново начало“ - ПГТ изпрати Випуск 2026 с вълнение и гордост