ПГТ „Проф. д-р Асен Златаров“ – Бургас представи вдъхновяваща Никулденска изложба „Вълни от любов“. Фоайето на гимназията се превърна в ателие, в което цветовете дишаха, а светлината танцуваше върху платната. Това бе събитие, което съчетава творческа смелост, емоция и любов към морето.
Експозицията обедини произведенията на 14 талантливи ученици, работили под ръководството на своя преподавател г-жа Еожени Иванова. Изложбата бе вдъхновена от празничния дух на Никулден и традицията, която е част от идентичността на Бургас.
Участници в изложбата бяха: Живко Шурелов, Мита Тодорова, Давид Нихтянов, Стефани Иванова, Пабло Желязков, Ванеса Димова, Никол Манова, Марилена Иванова, Таня Петкова, Денислав Пионов, Александър Иванов, Стоян Стоянов, Георги Мишленков и Петя Мавродиева.
Експозицията съчета живопис, графика и разнообразни техники и материали, които пресъздават света на морето в цялата му динамика и красота. Всяка творба е със собствена история, пропита с романтика, светлина и дълбоко вълнение
„Вълни от любов“ е покана за споделено преживяване, за среща с изкуство, което носи послание – че красотата е около нас и в нас, стига да можем да я видим.



